Дома Тагови зима

Таг: зима

ЗИМУРЛИВОСТА МОЖЕ ДА БИДЕ СИМПТОМ ЗА НЕКОЛКУ БОЛЕСТИ: еве што да...

Ако сте од оние луѓе кои не можат да се стоплат ниту со три капи, можеби е добра идеја да размислите за промена на...

Конечно снег во Македонија – еве каде вее во моментов

Во овие рани утрински часови полека територијата на нашата држава подпаѓа под влијание на релативно влажна и студена воздушна маса која се спушта од...

СПОДЕЛЕТЕ СО РОДНИНИТЕ: Во Австралија беснее грип поопасен од СВИНСКИОТ –...

Во есенско-зимската сезона во Австралија, особено во месец септември, се појави пандемија на грип наречена “Калифорнија”, попозната како свински грип, а потоа означен како...

Каква долна облека треба да носите кога надвор е студено

Долната облека сама по себе е наменета да не грее, но кога надвор е многу студено, гаќите со висок струк, “бодињата” и поткошулите –...

За да се заштитиме од вирусите треба да јадеме по два...

Фактот дека според количината на диетални влакна, го остава јаболкото зад себе,  а според количината на витамин Ц-портокалот, а во категоријата на овошје богато...

Поради овие работи се разболуваме зимно време. Бидете претпазливи!

Додека армија од вируси не демне насекаде, најлошо што може да ви се случи е да имате ослабен имунитет. Сепак, постојат грешки кои несвесно...

На овие 3 хороскопски знаци зимата им спрема нешто ГОЛЕМО

Водолија Припадничките на овој знак имаат најголеми шанси да ја официјализираат својата врска или да дознаат дека ќестанат мајки. Најстудените месеци во оваа година ќе бидат особено поволни кога станува збор за семејнитеврски. Овој период е особено плоден за започнување на сериозна врска, додека пак за паровите кои се долго времезаедно е совршено време да го кажат судбоносното ДА. Рак Зимата ќе биде посебно поволен период кога се во прашање љубовните врски на најемотивниот знак вохороскопот.  Раковите конечно ќе можат да се извлечат од лошата врска или пак ќе официјализираат нешто што долго гопосакувале. Нежните и емотивни Ракови копнеат за брак и верен партнер, па во текот на зимата ќе запознаат токму некојтаков.  Доколку веќе подолго време размислувате за некој воздушен знак, во текот на јули ве очекуваат незаборавнимоменти кои ветуваат сериозна врска. Лав Иако огнените Лавови мислат дека нивното време да се смират сè уште не пристигнало, зимава тоа ќе се смени.Во текот на зимата нивната комплицирана ситуација конечно ќе се реши и нештата ќе биде многу појасни. Јануари и февруари се нивни месеци и ќе им донесат многу насмевки и љубов, но и понуди за брак. За Лавовитекои се во врска подолго време, ова е вистински момент да кажат ДА, или барем да размислат за тоа, додека ониекои се сами можат да очекуваат љубов на која нема да можат да ѝ одолеат.

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"