Дома Тагови жербо бомбици

Таг: жербо бомбици

ПОСНИ ЖЕРБО БОМБИЦИ: Најубавите ситни колачи, вкусни, брзи и лесни –...

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ – според рецептот на Наталија. Неодолив вкус, без готвење, без печење, само три состојки – мелени ореви, мелени бисквити...

СИТНИ КОЛАЧИ СО ГРИЗ: Излегуваат 70, а готови се додека сварите...

Прекрасни, вкусни, сочни! Пробајте ги, ќе ги обожавате. Потсетуваат малку на „урмашици“, но малку се „полесни“ од нив, бидејќи преливот не се вари, па...

Жербо бомбици – ситни колачи со неодолив вкус, буквално се топат...

Ова е стар рецепт, а овие превкусни посни ситни колачи се застапени на мојата трпеза подеднакво и за посни слави, но и за секакви...

Посни жербо бомбици, најубавите ситни колачи, вкусни, брзи и лесни –...

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ – според рецептот на Наталија Неодолив вкус, без готвење, без печење, само три состојки – мелени ореви, мелени бисквити и...

Посни жербо бомбици, најубавите празнични колачи, неодоливи, брзи и лесни –...

Фото и рецепт: Наталија Неодолив вкус, без готвење, без печење, само три состојки – мелени ореви, мелени бисквити и џем од кајсии со крцкав слој...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"