Дома Тагови здрав десерт

Таг: здрав десерт

БРЗО И ЗДРАВО: Земете овесни снегулки, какао и банани, па направете...

Направете го овој десерт од само неколку состојки, за 10 минути. Сладете се без грижа на совест, бидејќи овој колач нема глутен, нема шеќер...

ВЕГАНСКИ КОЛАЧ ОД САМО 3 СОСТОЈКИ ЗА 1 МИНУТА: Без глутен,...

Овој колач е одличен за сите што сакаат да ocлабат: брз, едноставен и што е најважно, многу е здрав. Овој „3-состојки“ чоколаден колач е...

СО ОВОЈ ДЕСЕРТ ОСЛАБЕВ: Без брашно, без шеќер, многу лесно и...

Рецепт на Александар од Германија. Овој десерт е нешто фантастично. Иако подготвувам различни здрави и нискокалорични десерти, сепак овој ми е еден од омилените,...

МНОГУ ЗДРАВ КОЛАЧ: Само 3 состојки, без шеќер, за 5 минути,...

За сите кои внимаваат на своето здравје и својата фигура, како и сите вегани, треба да си го запишат овој рецепт затоа што навистина...

Брз и многу здрав десерт без шеќер кој се приготвува за...

Овој рецепт за вкусни и здрави десерт-топчиња е многу лесен и едноставен. Се приготвува многу брзо, а во вкусот ќе уживате. Не содржи шеќер,...

ВКУСЕН И ЗДРАВ РОЛАТ ЗА 10 МИНУТИ: Без шеќер, брашно и...

Ако сакате вкусни, а сепак здрави слатки кои ви дадат енергија, а не празни калории, тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас. овој ролат...

ВКУСЕН И ЗДРАВ ДЕСЕРТ ЗА СИТЕ ШТО СЕ НА ДИЕТА: Од...

СУФЛЕ ОД ЈАБОЛКА. Овој десерт можат да си го приготвуваат сите што се на диета или пак сакаат со нешто здраво да се засладат....