Дома Тагови здрав десерт

Таг: здрав десерт

ОВЕС, БАНАНА, КАКАО: Не сте пробале ништо подобро – овој рецепт...

Имате дома овесни снегулки и понекогаш си приготвувате овесна каша или појадок, но не знаете што друго да направите со нив? Тогаш запишете си...

Кога дечињата ќе ми побараат чоколадо, го правам овој десерт во...

Ова е еден многу лесен и брз рецепт кој може да го направите во деновите кога имате посебен режим на исхрана и не сакате...

ПАЛАЧИНКИ ОД САМО 78 КАЛОРИИ: Без брашно и шеќер – појадок...

Палачинките се популарни во цел свет, а освен нашите тенко печени, постојат и арапски, јапонски, амрикански и уште многу други. Ако и вии ги...

Едноставни и здрави протеински БАУНТИ топчиња без шеќер, јајца и брашно...

Протеинските баунти топчиња се исклучително вкусни, а се прават за само неколку минутки. Се приготвуваат од само две состојки и по желба можете да...

Десерт за силни коски, здрави црева и убава кожа: Направете го...

Пробајте го овој рецепт кој е полн со нутриенти и ќе ви ја задоволи потребата за слатко. Наместо да јадете висококалорични слатки, направете го...

ЗДРАВ ДЕСЕРТ ОД 2 СОСТОЈКИ: Вкусни и здрави колачиња без шеќер,...

Овој вкусен и здрав колач се приготвува од две главни состојки, а тоа се орашасти плодови и суво овошје. Може да користите било кое...

ТОРТА ЗА БАЛЕРИНИ: Без грам брашно и шеќер, помеѓу меките...

Пробајте ја оваа вкусна торта со крем сирење и суви сливи, а тенките корички не содржат брашно. Ова е едноставен и здрав десерт кој...

БРЗО И ЗДРАВО: Земете овесни снегулки, какао и банани, па направете...

Направете го овој десерт од само неколку состојки, за 10 минути. Сладете се без грижа на совест, бидејќи овој колач нема глутен, нема шеќер...

ВЕГАНСКИ КОЛАЧ ОД САМО 3 СОСТОЈКИ ЗА 1 МИНУТА: Без глутен,...

Овој колач е одличен за сите што сакаат да ocлабат: брз, едноставен и што е најважно, многу е здрав. Овој „3-состојки“ чоколаден колач е...

СО ОВОЈ ДЕСЕРТ ОСЛАБЕВ: Без брашно, без шеќер, многу лесно и...

Рецепт на Александар од Германија. Овој десерт е нешто фантастично. Иако подготвувам различни здрави и нискокалорични десерти, сепак овој ми е еден од омилените,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"