Дома Тагови витамин Б

Таг: витамин Б

Ова е најважниот витамин за ЦВРСТ СОН кој може да ја...

„Лекувањето на несоницата е моја специјалност и со помош на различни програми за природни третмани им имам помогнато на илјадници луѓе ширум светот да...

Овие суплеметни не ги земајте заедно: правилната комбинација и времето се...

Витамините и минералите се супстанции неопходни за нормално функционирање на нашето тело. Тие се одговорни за правилниот тек на сите процеси во организмот почнувајќи...

Витаминот кој повеќето од нас го имаат дома, може да ги...

Секако не е на одмет да пробаме, бидејќи витаминот Б е повеќекратно ефикасен во одржувањето на добро здравје. Резултатите од студијата спреведено во 2017 година...

Ако сте нервозни зошто живеете во стрес: пробајте го ОВА

ПРОТИВ СТРЕС Магнезиум: Ги опушта напнатите мускули, го зајакнува срцето и го намалува крвниот притисок. Оној кој користи доволно магнезиум ќе биде многу поотпорен во...

Како се користи фолна киселина: за мажи – подобра потенција, за...

Оваа варијанта на витамин Б е многу поважна за нашето здравје отколку што си мислевте. Веројатно сте забележале дека на амбалажата од производите на т.н.функционална...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"