Дома Тагови високо ниво на шеќер

Таг: високо ниво на шеќер

Овој симптом сите го игнорираат, се јавува после јадење, а укажува...

Дијабетесот е хронична состојба која ја нарушува способноста на телото да ја користи гликозата, што пак, доведува до флуктуации на нивото на шеќер во...

РАДОЛИНА СПОДЕЛИ: Ова млеко ми помогна да го намалам шеќерот после...

„Во бopбата против paкот преминав на вегански и вегетаријански начин на исхрана, а делотворноста на овој напиток го испробав лично на себеси“, Радолина го...

Вистини и заблуди за здравата исхрана: детоксикација и чистење на организмот...

Како правилно да се исчисти телото и кога е вистинското време за тоа, открива проф. д-р Дејан Чубрило, специјалист за спортска медицина и професор...

Аларм дека телото ви е преполно со шеќери: Ситуацијата е веќе...

Повеќето луѓе се во голема заблуда дека покачено ниво на шеќер во крвта имаат само дијабетичарите. Реалноста е целосно поинаква – било кое лице...