Дома Тагови вежба

Таг: вежба

Сам осмислил вежба која прави чyда, ишијасот поминува за 2 дена,...

Саша Николиќ е човек кој осмислил многу едноставна вежба, а која се покажала чудотвоpно ефикасна во лекувањето на ишијасот. Кај многумина уште по првото...

ВЕЖБА ЗА ПРОШИРЕНИ ВЕНИ И ОТЕЧЕНИ, „ТЕШКИ“ НОЗЕ: Може насекаде да...

Оваа едноставна вежба за проширени вени помага да се намали притисокот кај отечените нозе. Отекувањето на нозете е предизвикано од акумулација на премногу течност...

ДОКТОР ФИЗИЈАТАР: Оваа вежба за болно рамо има 98% успех

Јаспер Хулшер е квалификуван физиотерапевт кој има создадено уникатни протоколи за третман на мускулно-скелетни заболувања, кој своето знаење го комбинира со стекнатото искуство, па...

Ставете ја едната рака на срце, а другата на стомак –...

Отечените нозе некогаш биле тегоба на постарите луѓе, но денес тоа е проблем кој ги погодува сите возрасти, пред сè, поради седечкиот начин на...

Ова не е обична вежба туку терапија: Држете ги нозете подигнати...

Ова не е обична вежба, туку вистинска терапија. Вежбата нема да влијае врз вашата фигура, но ќе ви помогне подобро да се чувствувате и...

Секоја жена сака да има рамен и цврст стомак – еве...

Извор на фото: thedailybeast Не е тајна дека секоја девојка и жена мечтае за рамен и цврст стомак, но како да се сочува нашето тело...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"