Дома Тагови варен лимон

Таг: варен лимон

Лимонот е во состојба да го опорави целиот организам доколку се...

Лимонот е цитрусно јужно овошје. Елипсовидниот, жолт плод на лимоновото дрво се користи за кулинарски и некулинарски цели ширум светот, првенствено поради неговиот сок. Пулпата...

Лимон варен во вода: напиток кој ќе ве препороди – дознајте...

Лимонот е глобално позната лековита билка и сите знаеме дека е добро да се консумира во сиров облик, поради витаминот Ц. И чајот сварен од...

Никогаш не верував дека ќе ослабам 20 кг – мојот сон...

“За три месеци ослабев 7 кг без вежбање, само пиев топол чај од варен лимон наутро и навечер!” - искуство од читател ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 5 лимони...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"