Дома Тагови уштипци за 10 минути

Таг: уштипци за 10 минути

БРЗИ УШТИПЦИ СО ЈОГУРТ: Не се масни како стандардните, се прават...

Испробајте го рецептот на Весна за неодоливи уштипци кои буквално се топат во уста.  Практично, не треба да сте експерти за месење на тесто,...

ДОЛГАНВЕСТИ УШТИПЦИ, ВАКВИ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Брзински се подготвуваат, а тестото...

Овие долганвести уштипци се лесни за подготовка и секој може да ги направи, бидејќи тестото не мора да го месите, само соединете ги состојките...

Уштипци со јогурт за 30 минути на трпеза: само замеси, испечи...

Кога сакате нешто набрзина да приготвите, ем топло, ем вкусно, ем „месено“ и да одговара подеднакво и со солен и сладок прилог, тогаш запишете...

Супер едноставно, eкстра воздушесто: Најлесниот рецепт на светот, подготвен за само...

Рецептот е многу лесен и едноставен, всушност за тестото ви се потребни само 4 состојки, не ви требаат јајца, ниту квасец. Уштипците излегуваат одлични, како...

Ако не сте го пробале ова тесто, топло ви го препорачувам:...

Многу млади домаќинки се соочуваат со потешкотија при замесување на тесто. Најчесто причината за тоа е несоодветниот сооднос на намирниците, па затоа секогаш е...

Ако постите ова ќе ви биде најубаво: посни пишии кои се...

Домашно тесто слично на мекици, но некои ги нарекуваат и пишии. Излегуваат многу парчиња, а толку многу се вкусни што веднаш се јадат. Одлични...

УШТИПЦИ СО ПИПЕРКИ И УРДА, секогаш брзо се прават, без чекање...

Овие вкусни уштипци ги правам во секоја слободна прилика, особено ако ми дојдат гости, па како предјадење ги послужувам овие мекици-уштипци. Тестото се прави...

БРЗИ УШТИПЦИ КОИ НЕ ВПИВААТ МАСЛО, вака ги правам веќе 6...

БРЗИ УШТИПЦИ КОИ НЕ ВПИВААТ ТРОНКА МАСЛО, секој втор ден ги правам, а децата ги сакаат и благи и солени. Рецепт од каналот Мој...

Најдобриот рецепт за брзи јогуртни уштипци готови за 10 минути

Фотографија и испробан рецепт на Јадранка Јурчевиќ. Овие уштипци се приготвуваат многу брзо, не ги чекате да нараснат, нема квасец. Од оваа мерка излегуваат...