Дома Тагови уролог

Таг: уролог

Мажите погрешно уринираат – објасни уролог: „Мислат дека така е помажествено,...

Мажи, откако ќе ја прочитате најновата вест, можеби ќе сакате да седнете.. Имено, светки познат уролог објасни дека седењето обезбедува целосна релаксација на мускулите...

Секоја вечер ве буди потреба за мокрење? Еве како да се...

Отежнатото излачување на урината честопати е предизвикано од бенигна хипертензија на простатата, бидејќи се зголемува притисокот на уретрата која пренесува урина од мокрачниот канал...