Дома Тагови тулумби од рерна

Таг: тулумби од рерна

ПОСНИ ТУЛУМБИ ОД РЕРНА: Често ги правам и секогаш излегуваат супер

Ќе ви претставиме две варијанти на тулумби, една посна верзија и една мpcна, а заедничкото за нив е тоа што, овојпат колачите не се...

Домашни тулумби од рерна, без голема мака а превкусни

Фото и рецепт: Наташа Миленковска Потребни состојки: 100 мл масло 400 мл вода 300 г брашно 1 прашок за печиво 5 јајца За шербет: 800 г шеќер 900 мл вода Постапка: Маслото и водата се...

ТУЛУМБИ ОД РЕРНА: ги правев неколкупати и секогаш излегуваат супер!

Потребни состојки: 100 мл масло 400 мл вода Прстофат сол 300 г брашно ½ прашок за печиво 4 јајца За шербет: 1 кг шеќер 1 литар вода 1/2 лимон (по вкус) Постапка: Ставете на оган водата...