Дома Тагови туфахии

Таг: туфахии

ТУФАХИИ ОД ПРАСКИ: Одлична идеја за брз, лесен и многу вкусен...

Направете колач со праски кој одлично ќе го замени прочуениот десерт наречен „Туфахија“, а кој традиционално се приготвува со јаболка. Овојпат јаболката заменете ги...

Торта ТУФАХИЈА – Сама ја изедов, ќерка ми не дочека да...

Срам ми е ова што ќе ви го признам, ама малку по малку, неосетно ја изедов целата торта, толку ми се заслади на душа,...

ТУФАХИИ – детален рецепт со сите постапки кои професионалните готвачи нема...

Веднаш на почетокот да ви кажам дека има два основни начини за приготвување на туфахиите, можеби има и повеќе, но ова се двата кои...

Поширани, печени јаболка, полнети со фил – ТУФАХИИ

Потребни состојки: 10-12 млади, цврсти јаболка 2 ½ - 3 литри вода 350 г шеќер ½ лимон – сок За шербет: 500 г шеќер За фил:...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"