Дома Тагови Цимет диета

Таг: Цимет диета

ЦИМЕТ ДИЕТА стопете 7 килограми за една седмица без гладување

Познато е дека минералната вода ја поттикнува дигестијата и овозможува подобар проток на храната низ цревата. Циметот од друга страна, ефикасно делува врз регулацијата на...

Цимет диета: се консумира наутро и навечер, се топи салото околу...

Циметот не е познат само како вкусен зачин, туку и како извор на витамини и минерали. Тој содржи калциум, железо, манган, витамин Ц и...