Дома Тагови трилече

Таг: трилече

Секојпат кога ќе изедам едно парче трилече во слаткарница, се срамам...

Вистински освежителен колач на кој му нема рамен. Секојпат кога кога одам во слаткарница и ќе изедам едно парче трилече, после ми е срам...

ТРИЛЕЧЕ – ориентална слатка за сечиј вкус

Овој рецепт за трилече на повеќе начини ни го претстави нашата драга пријателка, почитуваната Рената Трајчевска. Таа е многу креативна со смисла за естетика...

Сочниот колач со млеко или ТРИЛЕЧЕ на мој начин

Ова е чудо од колач со домашен карамел Кога ќе го пробате, ќе ви стане омилениот колач! Потребни состојки: 6 јајца (одвоени белки и жолчки) 100 г шеќер 200...

ТРИЛЕЧЕ на многу брз и едноставен начин – сочен и вкусен,...

Речиси да нема човек кој не го обожува овој колач. Потребни состојки: 4 јајца 150 г шеќер 200 г брашно 1 прашок за печиво за прелив: 500 мл слатка павлака 300 мл...

Чоколадно ТРИЛЕЧЕ – вкусен, сочен, чоколаден колач кој се топи во...

Вкусен, сочен, чоколаден колач кој се топи во уста. Потребни состојки: 6 јајца, 100 г шеќер, 160 г брашно, 40 г какао, 1 ванилин шеќер, 1 прашок за печиво, 5 г сода...

ТРИЛЕЧЕ: чудо од колач со домашен карамел

Кога ќе го пробате, ќе ви стане омилениот колач! Потребни состојки: 6 јајца 100 г шеќер 200 г брашно ½ прашок за печиво 1 ванилин шеќер за прелив: 400 мл слатка павлака 300...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"