Дома Тагови тридневна диета

Таг: тридневна диета

ДИЕТА 3-3: За три дена се намалуваат 3 килограми-чистење на организмот...

Со оглед на тоа што оваа исхрана содржи помалку јаглехидрати, за време на вежбањето постои можност за намалување на мускулната маса. Затоа, после диетата...

КОМПИР ДИЕТА: 5 килограми помалку за 3 дена, голем број задоволни...

Жените ширум светот постојано се обидуваат да пронајдат некоја “магична” диета која како со магично стапче ќе им го елиминира вишокот килограми, без голема...

За три дена се слабее и до 8 килограми со диетата...

Диета со ориз е препорачана од доктор и со која можете да ослабете до 8 кг за 3 дена или 40 кг на подолг...

Диета со мандарини: 3-5 кг помалку за само 3 дена!

Време е за диетата со мандарини, во сезоната на мандарините! Уникатните цитруси содржат во себе изобилство на витамин Ц кој помага за прочистување на...

СУПЕР КОМПИР ДИЕТА: Нема да ви се верува – ама ефектите...

Се’ уште е лето и се’ уште имате време за да се ослободите од вишокот килограми за да го облечете стариот костим за пливање...

Тридневна диета со ориз за чистење на организмот: ќе ослабете до...

Тридневната ориз-диета е одличен избор кога е потребно за многу краток период да ослабете неколку вишок килограми и да го детоксифицирате телото. Оваа ориз-диета...