Дома Тагови торта со мак

Таг: торта со мак

НЕПЕЧЕНА ТОРТА СО МАК И КЕКСИ: Брза и многу практична, а...

„Исклучително практична и брза за подготовка, оваа торта со кекс и мак ќе биде вашиот „кец на десетка“ или една од вашите омилени, под...

ТОРТА СО МАК: многу брзо и едноставно се приготвува

Фото и рецепт: Светлана Топиќ Потребни состојки за кора: 8 белки 200 г шеќер 2 ванилин шеќер 250 г мелен мак 1 прашок за печиво 2 лажици брашно Постапка: Се матат белките пенасто,...