Дома Тагови торта ЛИНО ЛАДА

Таг: торта ЛИНО ЛАДА

Koлач подобар и од бајадера, благодарение на една состојка, не се...

Лино лада колачот е еден од поубавите колачи кои се подготвува без печење и за мене е единствениот колач кој има многу богат вкус,...

Лино Лада за сечиј вкус – Најубавата роденденска торта

Фотографија и рецепт на Снежана Вуколиќ-Гршиќ – Торта ЛИНО ЛАДА. Јас ја правев по следниов редослед: кора – темен фил – кора - бел фил...