Дома Тагови торта ден и ноќ

Таг: торта ден и ноќ

КАТЕРИНА КОЛАЧ: Домашен чоколаден десерт со евтини состојки кои сите ги...

Овој колач во тефтерот ми е запишан ми е како „Катерина“, но некаде го среќавам и како „Ден и Ноќ“. Се приготвува едноставно со...

ЕВТИНИ КОЦКИ: Вкусен колач кој ќе го обожавате, според рецептот на...

Во старите тефтери овој колач е запишан како „Ден и ноќ“, едноставен и евтин десерт кој порано го правеа нашите баби, а денес е...

Стариот добар чоколаден колач кој сите го сакаат, некои го нарекуваат...

Рецепт и видео прилог на Гурман Тв – Домашен чоколаден колач. Домашен чоколаден колач со неколку креми и глазура. Неверојатно вкусно! Во видео рецептот не...