Дома Тагови Татлија

Таг: Татлија

СУЗАНА СПАСОВСКА: Пепеловата вода е замена за млеко, од неа се...

На наше огромно задоволство, специјално за читателите на НМД.мк, ќе ви претставиме неколку рецепти од Сузана Спасовска од Пробиштип, која објасни како се добива...

Кумановска ТАТЛИЈА – Фантастичен старински посен колач со ореви – сочно,...

Кумановската татлија е традиционално благо кое се прави во посните денови. Овој рецепт и фотографиите од сочната и вкусна татлија ни ги претстави нашата...

Кумановска ТАТЛИЈА, поразлична од Ресенската: посна, сочна, вкусна, се топи во...

Фото и рецепт: Зорица Пирганоска “Ние во Куманово правиме татлија, тоа е посен колач, но сосем поразличен од ресенската”. Потребни состојки: 500 мл масло 400 мл пиво или...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"