Дома Тагови тахини и мед

Таг: тахини и мед

По 1 лажичка дневно: ТАХИНИ И МЕД, го подобрува железото, има...

Оваа лековита смеса на луѓето им била позната уште многу одамна. Има неодолив вкус, па луѓето честопати ја јадат како десерт, а всушност е...

Оваа смеса од две состојки ќе го зајакне имунитетот до максимум,...

Ако верувате дека здравјето влегува низ ycтата, тогаш потрудете се да внесувате колку можете повеќе нутритивно богати намирници. Особено, ако се грижите за имунитетот,...

Лековита смеса од мелен сусам и мед за враќање на силата...

Оваа лековита смеса на луѓето им била позната уште многу одамна. Има неверојатен вкус, а многу е лековита, па дури се споменува и во...