Дома Тагови свечена салата

Таг: свечена салата

Едноставна салата со компири: Ја правам четири дена по ред, заситува...

Салатите никогаш немаат сезона на подготвување бидејќи во секое време може да си спремите од разновидни намирници. Покрај тоа, ќе ве освежат, а понекогаш...

БЕЛА ПИВТИЈА СО ЈОГУРТ: Свечено предјадење кое секогаш цело се изедува...

Можеби се сеќавате на овој рецепт од амбалажата на кесичката со желатин, а уште многу одамна го приготвуваа нашите баби и мајки за некои...

ПИЛЕШКА САЛАТА СО КОМПИР И СИРЕЊЕ: Најубаво славско предјадење без мајонез,...

Пилешката салата со компир и зеленчук нека биде вашиот избор за свечената трпеза. Можете да ја приготвите за мрсна слава или пак, за новогодишните...

СВЕЧЕНА САЛАТА СО КОМПИР, ПИЛЕШКО И ЈАЈЦА: Повкусна од сите други...

За претстојните слави или некоја друга свечена пригода можете да ја направите оваа свечена салата од пилешко, компир и јајца. Многу е вкусна, дури...

СЛАВСКА САЛАТА СО РОТКВИЦИ: Шарена, вкусна и многу лесна за подготовка...

Оваа слоевита салата со ротквици е совршена за свечен ручек или за слава. Шарена е, многу е вкусна и многу лесно и брзо се...

КРАЛИЦА НА СЕКОЈА СЛАВСКА ТРПЕЗА: Салата од 5 состојки, готова...

Оваа салата има едноставна подготовка, а совршен вкус. Измешајте компири, јајца и лосос, а преку сè одозгора прелијте со мајонез и сенф. Добро познатите...

СВЕЧЕНА МАЈОНЕЗ САЛАТА: За овој рецепт добив најмногу пофалби

Се приготвува во повеќе варијанти. Може да ставите и повеќе желатин, а односот на мајонез и кисела павлака може да го менувате. Излегува свечен...

Пет декоративни салати кои можат да заменат и оброк – која...

Рецепт еден - За љубителите на салата со мајонез: Свечена салата. Се приготвува во повеќе варијанти. Може да ставите и повеќе желатин, а односот...

За љубителите на салата со мајонез: Свечена салата

Се приготвува во повеќе варијанти. Може да ставите и повеќе желатин, а односот на мајонез и кисела павлака може да го менувате. Излегува свечен...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"