Дома Тагови сусам и мед

Таг: сусам и мед

По 1 лажичка дневно: ТАХИНИ И МЕД, го подобрува железото, има...

Оваа лековита смеса на луѓето им била позната уште многу одамна. Има неодолив вкус, па луѓето честопати ја јадат како десерт, а всушност е...

ЛЕКОВИТА СМЕСА ОД СУСАМ И МЕД (РЕЦЕПТ): Ја враќа силата и...

Оваа лековита смеса на луѓето им била позната уште многу одамна. Има невеpoјатен вкус, а многу е лековита, па дури се споменува и во...

ЕДНА МАЛА ЛАЖИЧКА ОД ОВА: За силни коски – природен лек...

Ако го кopистите во својата исхрана, на својот организам му правите огромна ycлуга. Доколку не го кopистите, време е да почнете. Некои го сврстуваат...

Радмила: Шеќерот ми беше многу висок после хемотерапијата, а со овој...

Рецепт на Радолина од каналот „Радолина Рецепти за Здравје“. Радмила го сподели искуство: Во бор бата против ракот преминав на вегански и вегетаријански начин...

Смеса од 3 состојки, ја намалува потребата за благо, лекува остеопороза,...

Сусам (Sesamum Indicum) е суптропско маслодајно растение. Ова едногодишно растение има мешункаст плод кој се бере зрел, а потоа се суши. Семето на сусамот...

Совршената комбинација од мед и сусам е навистина чудотворна: лекува повеќе...

За позитивното дејство и лековитите својства на медот за целокупното здравје на човекот, веројатно знаат и птиците на гранката. Меѓутоа, помалку позната информација е...