Дома Тагови сурова исхрана

Таг: сурова исхрана

Наодите потврдиле, не им се верувало на докторите – се излекувала...

Кендис-Мари Фокс била шокирана кога лекарите и соопштиле дека има рак на штитната жлезда кој се проширил и на другите органи и дека според...

“Мамичке, колку сум среќен, се врати жива!” Тие зборови ме освестија...

Соња Соколовиќ, дипломиран педагог, открива како после многу години успеала да се избори со тешките симптоми на болеста која и го загрозувала животот. Всушност, со...

Популарен доктор тврди: Дијабетесот може да се излекува за 30 дена...

Колку помалку јадете, толку подолго ќе живеете, тврди овој доктор. Доктор Габриел Казенс одамна е познат по тоа што преферира сирова исхрана, но со огромна...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"