Дома Тагови страчатела

Таг: страчатела

ЧОКОЛАДЕН ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Без печење, неодолив вкус

Брз и едноставен десерт кој можете секојпат да го приготвувате и да го послужите со кафе или чај. Ќе ви одземе само пет минути...

Брза плазма-страчатела торта, лесно се прави, брзо се јаде

Рецепт прв – Плазма – страчатела торта е една вистинска лесна торта, како за приготвување, така и по вкус. Може да изедете едно убаво,...

Вкусна, кремаста, пенлива СТРАЧАТЕЛА ТОРТА која ќе ве однесе на седмо...

Фото и рецепт: Сенчи Потребни состојки: 8 белки 8 лажици шеќер 8 лажици брашно ½ прашок за печиво За фил: 500 мл млеко 8 жолчки 2 кесички желатин во прав 500 мл слатка павлака 100...