Дома Тагови стоматолог

Таг: стоматолог

Од „точка“ кариес до болест на срцето: Забар објасни зошто непцата...

Стоматолог во Утринската програма говореше за најчестите сериозни здравствени проблеми предизвикани од лоша хигиена на забите. Стоматологот д-р Игор Ристиќ во утринската програма К1 зборуваше...

Добриот стоматолог може да види дека сте болни уште пред вие...

Промените на усните, непцата и забите може да укажуваат на сериозни заболувања. Стоматологот објаснува што гледа и што значат тие примени за вашето здравје. Стоматологот...

27-годишен маж на забар се заразил од опасна бактерија поради што...

Редовната посета на стоматолог е уште еден начин со кој ќе го сочувате вашето здравје, но случајот со еден 27 годишен маж од Канада...