Дома Тагови совети за здрав живот

Таг: совети за здрав живот

ОВА Е НАЈСРЕЌНАТА ОДЛУКА ВО МОЈОТ ЖИВОТ: Жени, послушајте ме и...

Среќата е многу важен сегмент од животот и стремеж по кој се водиме сите. Секој човек е во потрага по тајната, магичен лек што...

Луѓето би можеле да живеат 280 години, само кога вака би...

Иван Павлович Неумивакин - доктор на медицински науки, живеел речиси 90 години, иако веројатно можел да живее подолго ако околностите биле поволни за него....

Д-р Солаковиќ: За да биде здрава и вита, секое утро жената...

Докторите кои се волни преку едноставни совети да им помогнат на луѓето, честопати се гости во емисии каде на „пластичен“ начин ги објаснуваат здравствените...

Славниот руски кардиолог Амосов: И на 90 ќе бидете здрави ако...

Рускиот лекар и светски познат кардиолог Николај Михајлович Амосов дава неколку совети за здрав живот, кои исто така ги почитувал и го доживеал неговиот...

Револуционерна диета 5:2: План кој може да ви го промени животот

Многу антички народни лекови се покажале како многу ефикасни, а постот е меѓу методите со најсилен ефект за обновување на матичните клетки. Истражувањата покажуваат...

20 животни совети од човек кој доживеал 104 години: „Не купувајте...

Понекогаш во животот потребно е да запреме и да размислиме за сè околу нас, за нашиот живот и начинот на кој го водиме, за...

Најпаметната жена на светот открива како да се ослободите од салото...

Проблемот на денешницата која го окупира понежниот пол, е како да се одржува витката линија, а во потрага по одговори, бројни дами и’ се...

Одбил хемотерапија, дочекал 102. роденден: Ги надживеал лекарите и го открил...

Ова е приказна за човекот кој заборави дека треба да умре. Кога лекарите на Стаматис Мораитис, грчки ветеран, во 1976 година му дијагностицирале неизлечив рак...