Дома Тагови сок од јагоди

Таг: сок од јагоди

Домашен сезонски сок од јагоди со рок на траење од 1...

Мммммммм....одличен! Потребни состојки: 2 кг јагоди 1 кг шеќер 20 мл лимонов сок 1 лимонтус 2 литри вода Постапка: Водата и шеќерот ставете ги на оган да се варат 20- тина минути. Јагодите...

Фантастичен кашест сок од јагоди наменет за деца, здрав, полн со...

Направете го, превкусен сок! Потребни состојки: 1 кг јагоди 100 г кафеав шеќер 1 лимон 1,5 вода +- (зависни од јагодите) Блендер Постапка: Јагодите убаво се мијат и се чистат, па се...

Зачинете ги вашите слатки со СИРУП ОД ЈАГОДИ кој има ненормално...

Благодарение на јагодите кои ги имам во двор, секоја година правам сируп кој сите многу го сакаме. Но, како зреат јагодите постепено ги берам...

Вкусен сок од јагоди

Потребни состојки: 1 кг јагоди 2 литри вода 1 лимонтус 250 г шеќер Постапка: Убаво измијте ги јагодите и исчистете ги од петелки. Ставете ги во блендер и измиксајте ги,...