Дома Тагови сода бикарбона и лимон

Таг: сода бикарбона и лимон

ЛЕКУВАЊЕ ОД КАНДИДА: Терапија со сода бикарбона и лимон

Габичката Candida albicans се наоѓа во сечие тело, а проблеми се јавуваат тогаш кога таа од некои причини ќе почне брзо да се шири....

СОДА БИКАРБОНА И ЛИМОН КАКО ЛЕК: Совети и рецепти од д-р...

Овојпат доктор Марио Лабудовиќ се осврна на благодетите кои може да се добијат доколку се користи природниот лек добиен од сода бикарбона и лимонов...

Лековита смеса која нема да ве чини ни 50 денари: го...

Сода бикарбоната и лимонот се комбинација која има многу здравствени придобивки, вклучувајќи ја и способноста за чистење на вашето тело, деток-сикација, регулирање на pH...