Дома Тагови сникерс топчиња

Таг: сникерс топчиња

ЧОКОЛАДНИ ТОПЧИЊА ОД 3 СОСТОЈКИ: Се прават лесно за 10 минути,...

Чоколадните топчиња од три состојки се омилениот десерт кога сакате да приготвите нешто брзо, а вкусно, особено за некоја коктел-забава. Комбинацијата на трите состојки...

Сникерс бомбици со мелени и сечкани кикирики во комбинација со чоколадо

Фото и рецепт: Тања За сите љубители на сникерс вкусот, овие точиња многу ќе им се допаднат! Потребни состојки: 300 г шеќер 100 мл вода 125 г маргарин 200 г...