Дома Тагови смеса

Таг: смеса

ОВАА ЛЕКОВИТА МАСТ СЕ СТАВА НА БОЛНИ КОЛЕНА И РАМЕЊА: За...

Повеќето од нас се запознати со чувството на б олка во зглобовите. Оваа состојба е сè почеста во последните години, а се појавува и...

ДОМАШНА ОБЛОГА за шилци во пета, артритис, реума и болки во...

Овој рецепт иако не доаѓа од нашите краишта, се надоврзува на традицијата која кај нашиот народ е позната уште многу одамна како облога од...

ЃУМБИР, МЕД, ЛИМОН И ЛУК: Моќна комбинација за силен имунитет, запишете...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 г домашен мед, 200 г свеж корен од ѓумбир, 2 лимони, 6 чешниња домашен лук (да не е кинески). ПОСТАПКА: Излупете...

Со 2 лажички дневно топите по 1 см од стомачните масти...

Оваа смеса не само што ќе ви помогне многу побрзо да ослабете, туку и ќе ви го забрза метаболизмот, ќе го намали лошиот холестерол,...

Пита од готови кори со специјална смеса за премачкување – повкусна...

Фото и рецепт: Рахилка Димковска Потребни состојки: 500 г кори Смеса за премачкување на корите: 1 сув квасец 1 чаша јогурт 1 чаша млеко 1 чаша кисела вода 1 чаша масло 15 лажици...