Дома Тагови сируп од кромид

Таг: сируп од кромид

Лек за зајакнување на имунитетот, изобилува со природен витамин Ц: Се...

Кромидот помага во чистење на бpонхиите и белите дробови при акyмулирана слуз која предизвикува напоpна кашлица. Добро е да се знае овој рецепт со...

Една главица кромид и две чешниња лук – никогаш не заборавајте...

Некои го нарекуваат и „домашно чудо“ - природен лек кога станува збор за кашлица, настинка, воспалени бронхии, но и за зајакнување на имунитетот. Овој...

Домашен сируп против кашлица со кој се исфрла слузта од синусите...

Овој сируп се приготвува со варен кромид во карамелизирана вода со лимон. Потребни состојки: 150 г шеќер 1 лимон (истретиран со сода бикарбона или домашен, непрскан) 1 главица...