Дома Тагови шне нокли

Таг: шне нокли

Десерт кој стана познат поради Милена Дравиќ: стаpински евтин рецепт кој...

Кога и да одевме кај нашата баба на гоcти, таа нè поcлужуваше со овој пpекрасен десерт. Ова е cтaрински рецепт кој денес е малку...

Најдобриот рецепт за ШНЕНОКЛИ кој некогаш бил напишан: Го правеа нашите...

Ова дефинитивно е една од најдобрите слатки кои ќе ве вратат во детството. Го правеа нашите баби, мајки, тетки, вујни, стрини… И, секогаш се...

ШНЕНОКЛИ – стар и речиси заборавен рецепт, омилен во сите домови

Ова е еден стар, речиси заборавен десерт, омилен во сите домови. Многу одамна не сме го јаделе, а постојано бараме нешто брзо и лесно...

ШНЕ НОКЛИ: стар рецепт без густин и без пудинг, по рецептот...

Ова се шне нокли на старински начин. Фото и рецепт: Мира Матовина Потребни состојки: 1 литар млеко 4 јајца 6 лажици шеќер 2 ванилин шеќер 2 полни лажици брашно Постапка: Одвојте ги белките...

ШНЕНОКЛИ на старински начин

Потребни состојки: 1 литар млеко 4 јајца 6 лажици шеќер 2 ванилин шеќер 2 полни лажици брашно Постапка: Одвојте ги жолчките од белките. Ставете го млекото во шерпа со дебело дно...

Шне нокли: незаборавен вкус од детството

Сигурно се сеќавате на вкусните Шне Нокли што ги правеа нашите баби? Најдете пригода и потсетете се! Потребни состојки: 6 јајца 7 лажици шеќер Прстофат сол 3 кесички ванилин шеќер 1...