Дома Тагови шербетни колачи

Таг: шербетни колачи

KРЦКАВИ ХАЛКА ТАТЛИИ: Ова е еден од омилените славски десерти, повкусни...

Татлиите се вкусни слатки кои се подготвуваат со шеќерен сируп. Постојат ралични рецепти за подготовка на татлиите кои се разликуваат во некои состојки, но...

ТУРСКО ШЕЌЕРПАРЕ СО КАРАМЕЛИЗИРАН ШЕРБЕТ: Се топи во уста, многу сочно...

За љубителите на шербетни колачи овој рецепт е сон. Колачите се сочни, многу вкусни, со нота на карамел, се топат во уста и толку...

СИТНИ КОЛАЧИ ПОТОПЕНИ ВО ШЕРБЕТ: Лапни-голтни, ви треба 1 јајце и...

Не им го знам името на овие колачи кои случајно ги најдов, но навистина не е ни важно бидејќи се превкусни и се јадат...

Овие фритули се прават со пиво и се пржат по 1...

Омилена закуска по старински начин, вака ни ги приготвуваа бабите и ќе не почастеа со неколку после ручек, а нас не ни беше доста...

ТАТЛИИ: Ова е стар рецепт, како што ги правеше баба ми,...

„Татлии“ е турски универзален назив за слатко, слатки со шеќерен сируп, па под овој назив можете да најдете разновидни рецепти кои се разликуваат во...

ВКУСНИ ШЕРБЕТНИ КОЛАЧИЊА КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА: излегуваат цел куп,...

Многу вкусни шербетни колачиња кои се топат во уста. Не знаеш за доста штом ги направиш, а излегуваат навистина многу. Од неколку состојки и...

ДОДЕКА СВАРИТЕ КАФЕ: Ситни, сочни гриз колачиња, излегуваат 70

Прекрасни, вкусни, сочни! Пробајте ги, ќе ги обожавате. Потсетуваат малку на „урмашици“, но малку се „полесни“ од нив, бидејќи преливот не се вари, па...

ШЕРБЕТНИ КОЛАЧИ: Овој едноставен рецепт за кој не ви треба многу...

Отсекогаш имав желба да направам шербетни колачи, бидејќи се сочни, вкусни и се топат во уста. Постојано досадував со прашања „како“, „што е важно“,...

Сочни парени колачи со кокос: Никој не може да им одолее

Вкусни, сочни се топат во уста. Никој не може да им одолее. Ќе ви претставиме два рецепти, а вториот е според охридски рецепти. Во...

Шеќерпаре со едно јајце и кокос, сочни и вкусни, се топат...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти – Шеќерпаре со едно јајце Вкусни старински колачи за сите љубители на шербетните колачи – лесен и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"