Дома Тагови Шеќер паре

Таг: Шеќер паре

ШЕЌЕРПАРЕ со едно јајце и кокос, сочни и вкусни, се топат...

Шеќерпаре со едно јајце. Вкусни старински колачи за сите љубители на шербетните колачи – лесен и брз рецепт. Ќе ве воодушеват и со вкусот...

ШЕЌЕР ПАРЕ ШТО СЕ ТОПИ ВО УСТА: колачи со гриз, полнети...

Шеќер паре кое се прави многу едноставно и брзо. Се мери со шолја за кафе, а вкусот е како од бајка. Позната ориентална слатка...

Шеќер паре што се топи во уста – колачи со гриз,...

Шербетен колач со ореви – се мери со шолја за кафе, а вкусот е како од бајка. Позната ориентална слатка за сите љубители на...

Шеќерпаре без јајца со сусам – едноставна постапка за сите љубители...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти - Шеќерпаре без јајца со сусам. Вкусни мали шербетни колачи во вид на ружички кои се...

Шеќер паре што се топи во уста – колачи со гриз,...

Фото и рецепт: Родна Трпеска. За мерка се користи шолја од 250 мл Потребни состојки: ½ шолја шеќер, 2 јајца, 125 г путер/маргарин, ½ шолја гриз, 2 шолји брашно, 1 прашок за...

ШЕЌЕР ПАРЕ: Шербетни колачи со гриз кои кои се топат во...

Некои ги нарекуваат ШЕЌЕР ПАРЕ, ова се превкусни шербетни колачи. Секој ги приготвува според својот рецепт и секој си користи своја чаша или филџан...

ШЕЌЕР ПАРЕ од стариот тефтер

Фото и рецепт: Nada Lauco Потребни состојки: 3 филџани шеќер 1 квасец 3 јајца 2 филџани масло 250 г гриз 500 г брашно +- За шербет: 1500 г шеќер 1300 мл вода 1 лимон –...

ШЕЌЕР ПАРЕ – Тетовски рецепт за најубавите сочни колачи

Фото и рецепт: Блага Јованова, Родна Трпеска Потребни состојки: 2 јајца ½ шолја од 250 мл шеќер 125 г путер / маргарин ½ шолја гриз 1 прашок за печиво 1 ванилин...