Дома Тагови семе од афион

Таг: семе од афион

Шест рецепти за најубавата штрудла со мак – шест различни начини,...

I РЕЦЕПТ - Штрудла со мак од готови кори, многу едноставна а превкусна. Фотографија и рецепт на Ивана Динуловиќ. Потребни состојки: 3 јајца, 2...

Спијте како бебе без употреба на никакви апчиња

Виното од мак е стар домашен лек за опуштање на нервите, лесен сон и лекување на инсомнија, односно несоница. Семето од афион е она што...