Дома Тагови салама од кокос

Таг: салама од кокос

САЛАМА ОД КОКОС ЗА 10 МИНУТИ

Потребни состојки: 150 г бисквити 150 г кокос 50 г путер 200 г шеќер 100 мл млеко Глазура: 120 г чоколадо за готвење 50 г путер 2 лажици масло Постапка: 1.Бисквитите смелете ги. 2.Додадете ги останатите...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"