Дома Тагови рецепти со багрем

Таг: рецепти со багрем

Сируп од багремов цвет за намалување на холестеролот, болки во грло,...

Багрем (Robinia pseudoacacia) е уште познат како акација. Стеблото на багремот е многу отпорно на разните надворешни влијанија. Младото стебло е лесно кршливо, а...

Слатко од багрем, џем од багрем, палачинки и похуван багрем

Искористете ги лековитите својства на багремот, на сите можни начини! СЛАТКО ОД БАГРЕМ Потребни состојки: 250 г цвет од багрем (чисти бели цветчиња) 1 кг шеќер 1 лимон Постапка: Цветчињата полијте...