Дома Тагови рецепт за посни крофни

Таг: рецепт за посни крофни

ЕВТИН ДЕСЕРТ, ПОДГОТВЕН ЗА 15 МИНУТИ: Брз, лесен, неодолив

ЕВТИН ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 15 МИНУТИ. Брзо, лесно, неодоливо. Ако имате дома вода, брашно и шеќер, не пропуштајте го овој лесен рецепт за крофнички....

СОЛЕНИ КРОФНИ СО ЛУК: Ароматични и меки печива за секој џеб,...

Крофничките се едни од омилените теста кои може да се комбинираат на најразлични начини. Постојат многу рецепти за крофни, а оние кои редовно ги...

ПОСНИ ВАНИЛА КРОФНИ: Меки како памук, превкусни

Според составот на состојките овие крофни се посни, но доколку сакате можете да ги замесите и со млеко. Излегуваат доста, па јас секогаш приготвувам...

Посни крофни: воздушести, шупливи, меки, се топат во уста, од нив...

Рецепт и видео презентација на “Шерпица” – посни крофни. Ова се најубавите крофни без млеко и јајца и воопшто не се разликуваат од мрсните. Воздушести...

Посни крофни меки како памук, воздушести и вкусни

Фото и рецепт: Снежана Трајковиќ Потребни состојки: 1 кг брашно 1 коцка свеж квасец 1 лажичка сол 4 лажички шеќер 125 г маргарин 500 мл вода Постапка: Во малку млака вода се раствора...

ПОСНИ КРОФНИ – Моите вчера не забележаа дека јадеа посни крофни

Домашните мои вчера воопшто не забележаа дека јадат посни крофни. Си мислеа дека се оние што секојпат им ги приготвувам. Потребни состојки: 250 мл млака вода 40...