Дома Тагови пудинг коцки

Таг: пудинг коцки

БЕЗ РЕРНА, БЕЗ БРАШНО, БРЗ ДЕСЕРТ ЗА 10 МИНУТИ- неверојатно вкусно...

Ако сакате да направите брз колач, без многу труд и долго време поминато во кујната, овој колач е идеален за таа намена. Доколку ви...

Oва е колач од кој ќе се раcпаметите колку е добар,...

Толку сочен и со нежна текстура што веднаш се топи во уста, а на изглед е премногу декоративен што може да го послужите при...

Едноставни пудинг коцки

Убаво изладете пред послужување, имаат многу освежувачки, кремаст вкус. Потребни состојки: 5 јајца 5 лажици шеќер 5 лажици брашно 3 лажици млака вода 3 лажици масло 1 прашок за печиво За крем: 2...