Дома Тагови прогестерон

Таг: прогестерон

Д-р Дангубиќ: Стомакот ви се дуе и имате лошо варење на...

Хормоните се хемиски “пренесувачи на пораки” кои влијаат врз начинот на кој вашите клетки и органи ќе функционираат. Секоја хормонална промена неминовно влијае врз...

ПМС Диета: јадете го ова пред циклус – килограмите сами ќе...

ПМС е поврзан со лачење на хормоните естроген и прогестерон, а со помош на одредени намирници може да се чувствувате подобро, но и да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"