Дома Тагови прочистување на бубрези

Таг: прочистување на бубрези

Не ја фрлајте водата во која сте ја вареле пченката –...

На голем број луѓе омилена храна им е младата варена пченка. Задолжителна е летно време како закуска, сварена или печена на жар... Пченката е позната...

Овој лек го применуваат во руските болници за лекување на црн...

Раскажува жена која лично го искусила овој лек после агресивната хемотерапија низ која морала да помине. Рецептот го дознала од руски медиум. Станува збор за...

Проверено делотворен – чај за топење на бубрежни камчиња

Овој чај го храни телото со неопходните материи, но исто така, успешно го чисти целиот уринарен тракт. Успешно ги разградува сите калцификати, па затоа се...

Не ги фрлајте семките од лубеница бидејќи имаат „магично“ дејство –...

Сите видови на семки се преполни со витамини Б, како тиамин, ниацин и минерали како што се магнезиум, калиум, манган, железо, цинк, фосфор и...