Дома Тагови природно лекување на целулит

Таг: природно лекување на целулит

Целулитот се намалува како со рака однесен, се пие по малку,...

Истражувањата покажуваат дека трајното намалување на вишокот телесни масти преку практикувањето на она што се подразбира под здравата исхрана и животен стил, во огромна...

Природно антицелулитно масло со мед и маслиново масло, помага и во...

Целулитот е нецелосно излачување на ток-сините и масните наслаги на сврзното ткиво, најчесто во пределот на нозете, бутовите, стомакот и рацете. Акумулацијата на ток-сини...

Време е да исчезне целулитот: Измешајте ги овие 2 состојки и...

Каков е вашиот коментар за овој природен третман против целулит? Доколку сте го испробале, споделете го вашето искуство и мислење! Станува збор за прашок кој...