Дома Тагови пост на вода

Таг: пост на вода

ПОСНО ЈАДЕЊЕ НА ВОДА: Израдувајте ги цревата со овој лековит качамак...

Вареното пченкарно брашно делува како мевлем на цревата. Многу е здраво и лековито, па затоа би требало редовно да биде на нашата трпеза. Познато...

ПОСНИ МАНАСТИРСКИ РЕЦЕПТИ НА ВОДА: Сирење, качамак од зелје, сос

Во кујната на манастирот Рукумија денес се приготвуваат вкусни јадења, посни на вода, без масло. За сите кои постат ова се одлични рецепти кои...

ПОСТ НА ВОДА: еве што ќе се случи со вашето тело...

Повремениот пост станува сè попопyлаpeн во последните години. Овој метод ветува брзо cлабеење, подобрен метаболизам, па дури и го продолжува животот. Повремениот пост не...

4 рецепти за посни колачи без масло (на вода), кој од...

Доколку сте во потрага по вкусни рецепт за посни колачи, особено оние што се приготвуваат без масло, тогаш сте на вистинското место. Одберете некој од...

Пост на вода: Вкусен колач со гриз и кокос без јајца,...

За сите кои постат еве одличен рецепт за вкусен десерт. Се приготвува за само неколку минути, единствено што треба да почекате е да се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"