Дома Тагови посен

Таг: посен

НАЈСОЧНАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ОРЕВИ: Не може славата да помине без...

Ова е највкусната, најсочната посна торта со ореви и локум. Рецепт и видео презентација на Спасиќ Ема од Емилина кујна. Ова некогаш бил нарекуван...

НАЈУБАВИОТ ПОСЕН КОЛАЧ – Брз, едноставен, во три слоја – кој...

Ова инаку, е еден од моите омилени колачи. За една пригода морав да правам посни колачи, а сакав меѓу нив да го има и...

Посен колач со газирана вода, преубав, евтин, едноставен, со многу вкусен...

Овој колач несомнено многу ќе ви се допадне, бидејќи многу е миризлив, сочен и вкусен, а притоа многу едноставно се подготува. Ќе ви стане...