Дома Тагови посен грав на вода

Таг: посен грав на вода

БЕЛ ГРАВ (посно на вода)

Потребни состојки: 500 г бел грав 250 г кромид (може и праз) 1 морков 1 сува пиперка 2 лажици брашно (може и пченкарно) Сол, црвен пипер Постапка: Одвечер потопете го гравот во...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"