Дома Тагови полнети пиперки со пченица

Таг: полнети пиперки со пченица

ПОЛНЕТИ ПИПЕРКИ СО ПЧЕНИЦА (посно на вода)

Потребни состојки: 8 пиперки 200 г печурки (буковки) 500 г печница (сварена и смелена) 3 чешниња лук 100 г домати 300 г праз ½ лажичка црвен пипер во прав Босилек Постапка: Ситно исечкајте го...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"