Дома Тагови Погача со сирење

Таг: Погача со сирење

Сите ми го бараат рецептот за оваа погача: Лисната погача со...

Рецепт и видео презентација на Кристална кујна - "Сите ми го бараат за оваа лисната погача со сирење, феноменална е". Можат да ја приготвуваат...

Брза и лесна погача полнета со сирење и кашкавал – многу...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти - Вкусна полнета погача. Погачата се приготвува од тесто кое стасува само еднаш. Постапката за приготвување...

Пита-погача со сирење: Запишете си го рецептот, можеби уште утре ќе...

Питата мора да ја пробате, многу е вкусна! Потребни состојки: 500 г брашно, 1 прстофат сол, 20 г квасец (1/2 свеж), 1 лажичка шеќер, 100 мл вода, 200 мл млеко, 2 јајца...

Фина полнета погача, многу вкусна и мека, одлична за ручек или...

Видео рецепт: Јелена Петровиќ Потребни состојки: 300-350 г брашно 1 јајце 20 г квасец 50 мл масло 150 мл млеко 1 лажичка шеќер 1 прсофат сол за фил: 100 г сирење 1 лажица кисела павлака 150...

Многу вкусно јадење, нешто помеѓу пита и погача, можат и почетници...

Фото и рецепт: Дана Дробњак Уште се нарекува и погача на лажица. Потребни состојки: 350 мл млеко 1 лажичка шеќер 1 лажица сув квасец 1 лажичка сол 2 јајца 500 г брашно За...

Шарена погача која секојпат ме воодушевува, вкусот не го менува и...

Потребни состојки: 400 г тиквички 100 г моркови 250 г свежо посно сирење (или по вкус) 4 јајца 95 г гриз Сол, црн пипер по вкус Постапка: Младите тиквички со мека кожа...

Погача со сирење ем вкусна ем убава, на сите им успева

Превкусна, декоративна, ќе уживате и во правење и во јадење... ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 кг брашно 2 јајца 1 лажица шеќер 1 лажица сол 100 мл масло 2 ди-го квасец (сув) За фил: 300...