Дома Тагови подочници

Таг: подочници

Ова е најевтиниот начин за да се отстранат подочниците: Смеса од...

Ако сте забележале дека ви се појавиле отечени подочници или малку подуени очни капаци, а не сте на возраст над 40, тогаш внимавајте на...

Ако се будите секое утро отечени, можеби треба да ја проверите...

Отечено лице наутро може да биде симптом на сериозни здравствени проблеми, предупредуваат лекарите. Првенствено, оваа непријатна појава, која се обидуваме да ја скриеме на...

Секоја болест прво се јавува на лицето-погледнете во кој дел од...

Според кинеската медицина, треба особено внимание да се обрати на лицето, бидејќи тоа е огледало на нашето здравје. Всушност, нашето лице е краен индикатор...

Брз лифтинг ефект: крем со чија помош лицето ќе го подмладите...

Постојат два начина за затегнување на лицето –за подолго време и со краткотраен ефект. Со години по ред се користи маслото од црниот дроб на...