Дома Тагови ПМС

Таг: ПМС

ПМС Диета: јадете го ова пред циклус – килограмите сами ќе...

ПМС е поврзан со лачење на хормоните естроген и прогестерон, а со помош на одредени намирници може да се чувствувате подобро, но и да...

Ве плаши болката во градите? Проверете: можеби токму ова е причината

Чувствителните дојки не мора да бидат причина за некој сериозен проблем ниту причина за паника. Откријте кои се најчестите причини за чувствителност на ова...

Доколку ги чувствувате овие симптоми: Или сте бремени, или ве “стига”...

Симптомите како што се зголемен апетит, чувствителни гради и раздразливост, најчесто ги препишуваме на ПМС, но многу слични појави се јавуваат и во текот...

Машки водич низ женскиот ПМС

Предменструалните симптоми (ПМС) се реалност за секоја жена, но и за мажите. Тие понекогаш не веруваат и се убедени дека станува збор за фрустрации...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"