Дома Тагови плескавици од стар леб

Таг: плескавици од стар леб

ПРВОКЛАСНИ ПЛЕСКАВИЦИ БЕЗ МЕСО: Трик кој ќе ве воодушеви, гурманите ги...

Гурмански специјалитет кој нема да ве остави рамнодушни. Во едно седнување ќе се „смачкаат“ сите плескавици. Кај нас дома, кога ќе ги направам се...

РЕЦЕПТОТ НА ФИЛОС ЗА ГУРМАНСКИ ПЛЕСКАВИЦИ: Го бараат и по ресторани,...

Кога немате идеја што ново да приготвите за прилог со некое месо или салата и кога мислите дека сите можни идеи се исцрпени –...

Плескавици од стар леб – превкусни, а никој не забележа од...

Плескавиците од стар леб имаат одличен вкус! Потребни состојки: 10 парчиња леб (360 г) 320 мл ладно млеко 400 г кравјо сирење сол по потреба 3 лажички црн ким 5 јајца...