Дома Тагови пиварки

Таг: пиварки

ТОПЧИЊА ОД ПИВО СО ОРЕВИ: Ситни колачи кои можат да се...

Оваа година за вашата слава испробајте го овој рецепт, за нов вид на ситни колачи. Се приготвуваат со пиво, а се полнат и се...

ПОСНИ ПИВАРКИ: Лесни, брзи и економични, полнети со локум и оревче...

Се чини дека пиварките се едни од најомилените колачиња, особено за време на постот. Економични се, лесно и брзи, па многумина си ги приготвуваат...

Колач со пиво – ПИВАРКИ: Со стоење станува повкусен, а додека...

Пиварките се едни од омилените посни колачи кои редовно се приготвуваат во македонските кујни, а последниве години може да се купат и како готов...

СТАРИНСКИ ПОСНИ КИФЛИЧКИ СО ПИВО: Толку многу се вкусни, ги правам...

Здраво драги мои, би ги предлагам овие брзи, едноставни, а многу вкусни кифлички кои се приготвуваат со пиво. Може да се приготвуваат и како...

ПОСНИ ПИВАРКИ: Меки кифлички-колачи со пиво, се топат во уста

Пиварките речиси се задолжителни за време на пост, но многумина ги приготвуваат и преку целата година. Постапката за приготвување е многу еднставна, а колачите...

ПОСНИ ШТРУДЛИЧКИ СО ЈАБОЛКА: Се топат во уста

Потребни состојки: 200 мл масло, 100 мл вода, ½ прашок за печиво, 1 ванилин шеќер, 20 г квасец и 500 г брашно. За фил: 4-5 јаболка, 5 лажици шеќер, цимет, ореви, шеќер во...

Посни колачи со пиво – Пиварки, многу вкусни и едноставни за...

Нема кој не ги сака овие многу вкусни колачи со пиво. Може да ги валкате во мелени лешници или ореви. Тестото се подготвува за...

Посни кифлички со пиво – се топат во уста, од малку...

Многу се вкусни, буквално се топат во уста. Фотографија и рецепт на Весна Несовановиќ Потребни состојки: 500 г остро брашно, 200 мл масло, 200 мл...

Посни пиварки: омилените колачи кои се топат во уста

Насловна фотографија на нашата драга членка Елица Павлоска од групата НМД - рецепти: посни ПИВАРКИ. Ова се највкусните посни колачи, многу едноставни, а пивото...

Посни колачи со пиво (Пиварки) кои се многу вкусни и едноставни...

Нема кој не ги сака овие многу вкусни колачи со пиво. Може да ги валкате во мелени лешници или ореви. Тестото се подготвува за...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"